Home / Used Equipment / Day Cab / 2025 KENWORTH T380
2025KENWORTH T380
Day Cab
Call For Price
Unit Located At:
Monday-Friday (Service): 6:00am-10:00pm
Saturday (Service): By Appointment
Monday - Friday (Parts): 6:00am-10:00pm
Saturday (Parts): 7:00am-3:30pm
Monday-Friday (Truck Sales): 8:00am-5:00pm
Saturday (Truck Sales): By Appointment
KW T380 T380 MINI DUMP WESTERN
Make
KENWORTH
Model
T380
Year
2025
Type
Day Cab
Condition
New
Hours
3483
Serial #
2NK4HJ7X6SM153392
EquipmentSpecifications
| ENGINE | PX-9 |
|---|---|
| TRANSMISSION | ALLISON 3000RDS 6 SPD GEN 6 |
| WHEEL BASE | 176 |
| HORSE POWER | 330 |
| ENGINE BRAKE | Y |
| GEAR RATIO | 5.57 |
| AXLES | 2 |
| WHEELS | STEEL |
| FIFTH WHEEL | N |
| COLOR | WHITE |
| SUSPENSION MANUFACTU | REYCO 79KB TAPERLEAF 23K SING |
| REAR AXLE CAP | 21K |
| FRONT AXLE CAP | 12K |
| TANK FAIRINGS | None |
| SLEEPER TYPE | None |