Home / Trucks for Sale / Vocational / 2024 KENWORTH T880
2024 KENWORTH T880
Vocational
Call For Price
Unit Located At:
Monday-Friday (Service): 6:00am-10:00pm
Saturday (Service): By Appointment
Monday - Friday (Parts): 6:00am-10:00pm
Saturday (Parts): 7:00am-3:30pm
Monday-Friday (Truck Sales): 8:00am-5:00pm
Saturday (Truck Sales): By Appointment
KW T880 Stock Stellar Hook Lift
Make
KENWORTH
Model
T880
Year
2024
Type
Vocational
Condition
New
Hours
750
Serial #
1NKZL40X8RJ372873
EquipmentSpecifications
| ENGINE | X15 |
|---|---|
| TRANSMISSION | ALLISON 4500RDS 6 SPD GEN 6 |
| WHEEL BASE | 268 |
| HORSE POWER | 470 |
| ENGINE BRAKE | Y |
| GEAR RATIO | 4.30 |
| AXLES | 3 |
| WHEELS | AL |
| FIFTH WHEEL | N |
| COLOR | WHITE |
| KEY CODE | key # po120 5keys |
| SUSPENSION MANUFACTU | HEND PRIMAAX EX 462 46K DUAL 5 |
| REAR AXLE CAP | 46K |
| FRONT AXLE CAP | 20K |
| TANK FAIRINGS | None |
| SLEEPER TYPE | None |