Home / Trucks for Sale / Day Cab / 2025 KENWORTH T880
2025 KENWORTH T880
Day Cab
Call For Price
Unit Located At:
Monday - Friday: 7:00 am - Midnight
Saturday: 7:00 am - 3:30 pm
Sunday: Closed
KW T880 ROLL OFF X15 AMT
Make
KENWORTH
Model
T880
Year
2025
Type
Day Cab
Condition
New
Hours
2582
Serial #
1NKZL40X0TJ191080
EquipmentSpecifications
| ENGINE | Cummins X15 |
|---|---|
| TRANSMISSION | EATON |
| FRONT AXLE | PACCAR FX-20 |
| REAR AXLE | DANA |
| BODY TYPE | T880 |
| WHEEL BASE | 278 |
| HORSE POWER | 500 |
| EXHAUST | 5" Single 42" |
| ENGINE BRAKE | Y |
| BRAKES | BENDIX |
| GEAR RATIO | 3.91 |
| SUSPENSION | HAULMAAX EX |
| AXLES | 4 |
| TIRES | 385/65R22.5 |
| WHEELS | Aluminum |
| FIFTH WHEEL | Y |
| FUEL TANKS | Single |
| TANK SIZE | 100 US GAL |
| SLEEPER SIZE | NONE |
| HOOD | T880 SET-BACK MEDIUM LENGTH |
| INTERIOR | VANTAGE DAYCAB |
| BEDS | 0 |
| COLOR | WHITE |
| KEY CODE | P0394_ |
| SUSPENSION MANUFACTU | HEND |
| REAR AXLE CAP | 46K |
| FRONT AXLE CAP | 20K |
| TANK FAIRINGS | None |
| A/C | Y |
| POWER STEERING | Y |
| TURBO | Y |
| SLEEPER TYPE | None |