Home / Trucks for Sale / Day Cabs / 2017 KENWORTH T680
2017 KENWORTH T680
Day Cabs
$40,500
Unit Located At:
Monday - Friday: 7:30 am - 10:00 pm
Saturday: 7:00 am - 3:30 pm
Sunday: Closed
KW T680 PTL
Make
KENWORTH
Model
T680
Year
2017
Type
Day Cabs
Condition
Used
Mileage
122893
Serial #
1XKYDP9X4HJ144094
EquipmentSpecifications
| ENGINE | MX-13 |
|---|---|
| TRANSMISSION | ALLISON 4000HS 6-SPD W/O RET W |
| POWER PLAN | DIESEL |
| BODY TYPE | TAD |
| WHEEL BASE | 175 |
| HORSE POWER | 455 |
| ENGINE BRAKE | Y |
| GEAR RATIO | 4.11 |
| SUSPENSION | AG400L |
| AXLES | 3 |
| WHEELS | STEEL |
| FIFTH WHEEL | Y |
| FUEL TANKS | 2 |
| TANK SIZE | 45 & 60 GAL |
| HOOD | T680 MX 119" BBC |
| INTERIOR | SLATE GRAY |
| BEDS | 0 |
| COLOR | WHITE |
| SUSPENSION MANUFACTU | KW |
| REAR AXLE CAP | 40K |
| FRONT AXLE CAP | 13.2K |
| TANK FAIRINGS | None |
| A/C | Y |
| SLEEPER TYPE | None |
| CLASS | 3300000 |