Home / Trucks for Sale / Day Cabs / 2019 KENWORTH T680
2019 KENWORTH T680
Day Cabs
$26,000
Unit Located At:
Monday-Friday: 7:00am-5:00pm
Saturday: 8:00am-12:00pm
Sunday: Closed
KW T680 PTL
Make
KENWORTH
Model
T680
Year
2019
Type
Day Cabs
Condition
Used
Mileage
335903
Serial #
1XKYDP9X7KJ374915
EquipmentSpecifications
| ENGINE | MX-13 |
|---|---|
| TRANSMISSION | FLR ADV AUTOMATED FAO-16810C-E |
| FRONT AXLE | MERITOR MFS12E PLUS |
| REAR AXLE | PACCAR AXLE |
| BODY TYPE | TAD |
| WHEEL BASE | 193 |
| HORSE POWER | 455 |
| ENGINE BRAKE | Y |
| GEAR RATIO | 3.25 |
| SUSPENSION | AG400L |
| AXLES | 3 |
| WHEELS | Aluminum |
| FIFTH WHEEL | Y |
| FUEL TANKS | 2 |
| TANK SIZE | 90 & 45 GAL |
| HOOD | T680 MX 119" BBC W/ Split Fend |
| INTERIOR | SLATE GRAY |
| BEDS | 0 |
| COLOR | YELLOW |
| SUSPENSION MANUFACTU | KW |
| REAR AXLE CAP | 40K |
| FRONT AXLE CAP | 12.5K |
| TANK FAIRINGS | None |
| A/C | Y |
| SLEEPER TYPE | None |